Столяр 2 розряд

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника

професійно-технічного навчального закладу

(підприємства, установи та організації,

що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників)

 

1. Професія 7422.2 – “Столяр”

2.Кваліфікація – 2 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: основні породи та вади деревини; фізико-механічні властивості деревини; технічні умови на обробку деталей; види простих столярних з’єднань; види клеїв, що застосовуються, та способи їх приготування; способи та прийоми розбирання, складання простих меблевих та столярних виробів; прийоми розколювання кругляка; інструмент, що застосовується; правила читання простих креслень та схем.

Повинен уміти: розпилює та стругає вручну не личковані брускові деталі простого профілю. Наносить клей вручну на деталі для склеювання, видаляє напливки клею з деталей та вузлів. Вставляє шканти на клею. Наклеює на вироби настильні, оббивні матеріали. Складає рамки, набирає щити на металевих скрепах. Складає прості ящики з готових деталей. Готує столярний, казеїновий, полівінілацетатний клей. Заточує простий столярний інструмент. Виконує поверхневе просочування площин та крайок брускових деталей, розколювання круглих лісоматеріалів на заготовки різних розмірів та зарубку контуру різної іграшки.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати інформаційні технології.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти: повна загальна середня освіта (по закінченні навчання). Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника: Оброблення деревини та вироблення виробів з деревини.

7. Специфічні вимоги:

7.1 Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.

7.2 Стать: жіноча, чоловіча.

7.3 Медичні обмеження.