Соціально-психологічна робота

 

Щорічно 10 грудня у світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Беручи до уваги, що дитина має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві, особливо в дусі миру, правової гідності, терпимості, свободи, рівності і солідарності, практичним психологом - Пастощук Г. Д. проведено інформаційно-просвітницьку роботу з учнями І курсу ВПУ №4 м.Хмельницького.

 

____________________________________________________________________________________

 У рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" та з метою привернення уваги і попередження проблеми торгівлі людьми, практичним психологом Пастощук Галиною проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів з учнями І-го курсу ВПУм. Хмельницького. Адже обізнаність здобувачів освіти знижує ймовірність потрапляння їх під вплив різноманітних ризиків та прихованих небезпек.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

16.11.2021 року з метою формування у підлітків безпечної міжособистісної поведінки та збереження репродуктивного здоров’я, практичним психологом Пастощук Г. Д. спільно із представниками ГО «Територія добра» відбулися зустрічі з переглядом відеоматеріалу та подальшим обговоренням ризиків та небезпек, які на перший погляд можуть бути непомітними для підростаючого покоління.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Протягом навчального тижня з 15.11. по 18.11.2021 року практичним психологом Пастощук Г.Д. було проведено ряд профілактичних занять з учнями І-го курсу на тему булінгу та його видів, формування ненасильницької поведінки і толерантності в учнівському колективі!

Учні активно включалися в роботу: аналізували, малювали, переглядали тематичні відеоролики та давали зворотній зв'язок.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

З 25 по 29 жовтня 2021 року практичним психологом Пастощук Г.Д. проведені розвивальні заняття з учнями Іго курсу щодо розвитку комунікативних навичок та вмінь розпізнавати свої емоції, адже це відіграє важливу роль у процесі адаптації учнів до нових умов навчання.

 

____________________________________________________________________________________________

Працівниками ПС служби Пастощук Г.Д і Вигоняйло А.В. був проведений ряд захід з розвитку емоційного інтелекту з вихованцями училища, що є запорукою профілактики булінгну,  покращення міжособистісних стосунків та психологічної атмосфери в учнівському колективі. Учні вчились розрізняти свої емоції та ціннісні орієнтири, радо давали зворотній зв’язок у невимушеній теплій атмосфері. 01.03.21.-05.03.21

 

_____________________________________________________________________________________

18.02.2021 року працівниками психологічної служби Вигоняйло А.В. та Пастощук Г.Д., спільно з кл. керівником Кшановською А.С. була організована та проведена зустріч учнів «групи ризику» із співробітниками патрульної поліції, які провели лекцію щодо міри відповідальності при вживанні алкоголю неповнолітніми, курінні у громадських місцях, вживанні та розповсюдженні наркотичних речовин.

 

______________________________________________________________________________________________

19.02.21 р. Працівниками ПС служби Вигоняйло А.В. та  Пастощук Г.Д. спільно з психологом Служби у справах дітей - Виговською Антоніною, була проведена лекція учням другого курсу про небезпеку лудоманії та її невтішні наслідки.

 

_____________________________________________________________________________________________________________

11.02.2021р. для здобувачів освіти ВПУ №4 м.Хмельницького вихователь гуртожитку Францішкова Г.І спільно з працівниками психологічної служби Пастощук Г.Д. та Вигоняйло А.В провели захід до Дня Святого Валентина. Всіх привітали зі святом і побажали бути коханими.

 

_______________________________________________________________________________________

 02.12.2020 р.  ВПУ 4 м.Хмельницького

У рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" проведено інформаційно-профілактичний захід "Світ вільний від рабства" організований спільно із БФ "Ксена" та акцію з роздачею флаєрів населенню. Голова фонду Оксана Устинова, юрист відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з протидією торгівлі людьми, Максим Маланчук та представник СБУ Колісніченко Олексій розповіли здобувачами освіти про небезпеку, способи попередження та захисту щодо протидії торгівлі людьми.

 

____________________________________________________________________________________________

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У ВПУ №4 відбулась зустріч учнів з лікарем міської дитячої лікарні Постемським Валентином Володимировичом під гаслом «Будемо солідарні та толерантні до тих хто поряд». Лектор привернув увагу молоді до небезпеки, яку несе СНІД, поінформував учнів про шляхи передачі ВІЛ, пояснив як уберегти себе від цього  страшного захворювання та зробити правильний вибір у житті.

 

_______________________________________________________________________________________

З 23 по 27 11.2020 р. у ВПУ 4 м. Хмельницького, з метою визначення провової обізнаності, попередження злочинних проявів в учнівському середовищі та в рамках акції "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА" працівниками ПС Пастощук Г. Д. та Вигоняйло А.В., з учнями І-ІІІ курсів, проведено ряд інформаційно-просвітницьких та профілактичних заходів:

- лекція-діалог щодо толерантності та доброзичливого ставлення один до одного;

- заняття з представником ювенальної превенції з питань правопорушень та міри відповідальності за них;

- відеолекторії на тему розпізнання проявів насильства та ознак торгівлі людьми;

- інтерактивну гру "Рожеві окуляри", за матеріалами БФ "Ксена".

Учні вчилися розпізнавати випадки насильства, торгівлі людьми. Мали змогу аналізувати та вибудовувати правовий план захисту своїх прав та свобод.

 

________________________________________________________________________________________

25.11.2020 р., учні 105 групи мали змогу поспілкуватися з головним спеціалістом Віньковецького р-н. територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернегою Олександром Семеновичем, з питань патріотичного виховання та заохочення до служби у ЗСУ.

 

_________________________________________________________________________________________

02.10.20 р. Проведені розвивальні заняття  з групами 1 курсу 111 гр та 102 гр. «пізнати себе – пізнати цілий світ»

 

________________________________________________________________________________________

24.09.20 р. Працівники психологічної служби Пастощук Г.Д. та Вигоняйло А. В. продовжують роботу з діагностики учнів І курсу та груп ТУ на визначення темпераменту, характерологічних особливостей особистості, виявлення рівнів тривожності, ступення ризику залучення до вживання наркогенних речовин, суїцидальних нахилів та адаптаційної спроможності.

 

__________________________________________________________________________________________________________

 21.09.2020 року проведено виховну годину з учнями І курсу на тему толерантного ставлення один до одного, а також профілактику булінгу в учнівському середовищі. Учні виявили свою обізнаність у критеріях за якими можна розпізнати та попередити такі негативні явища як цькування та насилля.

 

________________________________________________________________________________________________________

28.02.2020 року в День протидії булінгу у ВПУ №4 м. Хмельницького проведені практичним психологом Пастощук Г.Д. профілактичні заняття та тренінг з учнями 1 курсу по формуванню толерантної та ненасильницької поведінки в учнівському середовищі.

________________________________________________________________________________________________________________________________